ایجاد و ساخت وب سایت

 

ایجاد یا ساخت سایت چیست و ویژگیها و مشخصات یک سایت خوب چیست ؟

پاسخ کوتاه به این مسأله این است: محتوای عالی، طراحی عالی و سازمان مناسب.وقتی که شما به خصوصیات یک وب سایت خوب می اندیشید در ابتدا باید اهداف خود را بسنجید. اگر میخواهید چیزی بفروشیدپس داشتن یک سیستم پرداخت امن ضروری خواهد بود.

 

اگر می خواهید به افراد کمک کنید کارهای قابل انجام در شهر شما را بیابند داشتن یک راه خوب برای جستجوی رستوران ها، رویدادها و سایت های تاریخی ضروری است. اهداف شما مشخص می کنند که دقیقا نیاز دارید چه مواردی را در وب سایت خود درنظر بگیرید تا آن را از سطح متوسط به عالی منتقل کنید.

بدون یک تمرکز واضح و اهداف روشن سایت شما هرگز به پتانسیل کاملی نخواهد رسید. با این حال باید بیش از بررسی اهداف خود را انجام دهید.

محتوا

شما به محتوای خوب و با کیفیت و احتمالا به مقدار نیاز دارید. اگر سایت شما یک سایت اطلاع رسانی باشد میزان محتوای شما بیشتر خواهد بود. تمامی متون باید به خوبی نوشته شده باشد. یا یک محتوای یکتا و منحصر به فرد ایجاد کنید یا یک چشم انداز منحصر به فرد از چیزی که منحصر به فرد نیست ارائه دهید. شما حتی می توانید منابع را در یک مسیر منحصر به فردی ارائه دهید. در کل یادتان باشد که محتوای منحصر به فردی در اختیار بازدیدکنندگان خود قرار دهید. برای داشتن محتوای خوب یک موضوع اصیل، پر معنی و مفید انتخاب کنید.

طراحی بصری

طراحی یک وب سایت حرفه ای شما را از یک جمع جدا خواهد کرد. تفاوت چشمگیری میان وب سایت تمیزی نظیر Newyork Times و The International Ghost Hunters Society وجود دارد. حتی خاطراتی از دهه 90 را تداعی می کند. ولی طراحی خوب و تمیزی نیست. یافتن اطلاعات در آن دشوار است. همه چیز گویای این است که این وب سایت یک وب سایت آماتور است.

آیا شما بدون اینکه به سر و وضع خود برسید به یک مصاحبه می روید؟ آیا شما بدون تر و تمیز کردن منزل خود برای شام میهمان دعوت می کنید؟ البته که نه. پس چرا در مورد وب سایت خود… شما از طریق وب سایت، خود یا شرکت خود را در معرض بازدید عموم قرار می دهید. یک تصویر بصری خوب از خود نشان دهید.

سازمان

نام فنی برای این عنوان “معماری اطلاعات” است و نحوه قرارگیری مطالب را در سایت شما مشخص می کند. در بیشتر موارد، استدلال من این است که یک ساختار سلسله مراتبی بهتر است یعنی محتوای سایت در قالب بخش ها، زیربخش ها و… سازماندهی شوند. ممکن است شما مطالب خود را بر اساس مخاطب، عنوان، قیمت یا… سازماندهی کنید. کافی است کمی زمان برای فکر کردن به این موضوع صرف کنید.

بیایید مجددا سایت Gost را بررسی کنیم. سازمان خوب از طراحی بصری خوب غیر ملموس تر خواهد بود با این حال کمک کردن به بازدیدکنندگان برای یافتن هر چه سریعتر و آسان تر چیزی که به دنبالش هستند بسیار بسیار مهم تر از زیبایی وب سایت است. اگر مبلغی را برای داشتن ظاهر زیبای وب سایت خود پرداخت کرده اید، با ایجاد یک وب سایت بدون سازمان به پای خود شلیک نکنید.

نتیجه

مسلما موارد ذکر شده تنها المان برای داشتن یک وب سایت حرفه ای نیستند اما برای شروع ضروری هستند و هرگز یک وب سایت خوب بدون آنها تحقق نمی یابد.

 
پاسخ دهید